Unity dentystyczne Ajax

Unity stomatologiczne

Jako profesjonalny producent unitów dentystycznych, AJAX dostarcza pięć modeli unitów stomatologicznych spełniających indywidualne wymagania każdego użytkownika. Unit AJAX składa się z fotela pacjenta, konsoli lekarza, panelu asysty, sterownika nożnego, lampy operacyjnej, bloku spluwaczki i przyłączy. Oferujemy bogaty wybór kolorów tapicerki, pozwalający na personalizację sprzętu dostosowaną do wystroju wnętrza kliniki. Komfort pacjenta podczas wizyty wpływa bezpośrednio na jego satysfakcję, zadowolenie z kliniki i ocenę lekarza. Ergonomiczny unit stomatologiczny pozytywnie wpływa na postawę i wygodę pracy personelu. Nowoczesny design sprawi, że unit będzie nie tylko doskonałym narzędziem pracy ale także ozdobą gabinetu.

Modele unitów dentystycznych

29 900 PLN

FAQ

Unit stomatologiczny jest złożonym urządzeniem medycznym służącym do wygodnego leczenia pacjenta. Istotną cechą unitu jest sterowanie sterownikiem nożnym, do obsługi instrumentów stomatologicznych zawieszonych na rękawach. Możliwe jest również ustawianie pozycji fotela pacjenta poprzez jego podnoszenie/opuszczanie oraz regulację kąta nachylenia oparcia, tak aby dobrać najwygodniejsze ustawienie zależne od typu wykonywanego zabiegu.

Unit AJAX składa się z fotela pacjenta, bloku spluwaczki, lampy pola pracy, stolika lekarza z panelem sterowania i rękawami dla instrumentów, stolika asysty z uchwytami ssaka i ślinociągu.

Głównym przeznaczeniem chirurgicznego unitu denstystycznego jest diagnostyka oraz wykonywanie zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Unit taki powinien posiadać wygodne, miękkie siedzisko fotela zapewniające komfort pacjenta podczas długiego zabiegu.

Każdy unit AJAX posiada programowalną pamięć 3 pozycji fotela. AJAX AJ25 posiada funkcję 3 programowalnych pozycji dla każdego z 6 użytkowników.

Unity stomatologiczne Ajax są produkowane z wysokiej jakości materiałów. Zostały zaprojektowane aby zapewnić wygodną, bezawaryjną pracę. Dzięki rygorystycznej kontroli jakości gwarantują niezawodność. Metody testowania mogą skutecznie posłużyć do prognozowania żywotności, wydajności i funkcjonalności zastosowanych rozwiązań. Nasze unity stomatologiczne są w stanie pracować od 15 do 20 lat.

Przy codziennej eksploatacji unitu stomatologicznego trzeba zwrócić szczególną uwagę na kanały powietrzne i wodne tak, aby zawsze były czyste. Ponadto po zakończonym dniu pracy należy odłączyć powietrze, wodę i prąd. Po odcięciu dopływu powietrza do unitu należy za pomocą dmuchawko-strzykawki usunąć sprężone powietrze pozostałe w układzie co pozwoli na jego bezawaryjną eksploatację w dłuższej perspektywie. Regularne czyszczenie filtra wody z częstotliwością zależną od jakości wody pomoże zadbać o kondycję zaworów. Należy pamiętać o spuszczaniu wody z reduktora sprężonego powietrza tak, aby kondensat nie przedostawał się do torów powietrznych powodując ich nieprawidłową pracę. Ssak i ślinociąg powinny być czyszczone specjalistycznymi preparatami przeznaczonymi do tego celu co pozwoli zachować ich drożność. Ponadto regularnie należy sprawdzać, czyścić i wymieniać filtry ssaka i ślinociągu w szczególności wtedy gdy wykonywane są zabiegi higienizacyjne z wykorzystaniem piaskarki. Podczas codziennej pracy konieczne jest sprawdzenie czy ciśnienie wody i sprężonego powietrza mieści się w dopuszczalnym zakresie aby uniknąć pękania filtrów i przewodów. Lampa pola pracy i negatoskop nie powinny być zbyt często włączane/wyłączane ponieważ skraca to żywotność diody LED.

Zaleca się czyszczenie i dezynfekcję torów wodnych, rękawów, dmuchawko-strzykawek oraz skalera za pomocą 50 mg/L (ppm) lekko kwasowej wody z podchlorynem

1. Modele z jedną butelką

Ustaw przełącznik źródła wody w pozycji wody sieciowej, wykręć butelkę i wlej przygotowany roztwór pochlorynu w propocji 1:3, a następnie zamotuj ponownie butelkę i ustaw przełącznik w pozycji wyboru butelki. Podnieś wszystkie rękawy oraz dmuchawko-strzykawkę i umieść je w spluwacze. Wciśnij pedał sterownika nożnego i przepłukuj nieprzerwanie przez 30 sekund. Odwieś wszystkie rękawy na swoje miejsce i odczekaj 20 minut. Ustaw przełącznik w pozycji wody sieciowej, wykręć butelkę wody, umyj ją, wlej wodę destylowaną i umieść butelkę na swoim miejscu. Ustaw przełącznik w pozycji wyboru butelki. Ponownie ponieś wszystkie rękawy oraz dmuchawko-strzykawkę, umieść je w spluwaczce i wciskając pedał sterownika nożnego płucz je nieprzerwanie przez 1 minutę.

2. Modele z dwiema butelkami

Proces dezynfekcji pokazuje film

3. Modele z automatyczną dezynfekcją

Proces dezynfekcji pokazuje film

Prawidłowe czyszczenie poszczególnych elementów unitu jest opisane w procedurach zawartych w instrukcji obsługi. Jeśli masz pytania dotyczące czyszczenia konkretnych modułów/podzespołów skontaktuj się z naszym WSPARCIEM TECHNICZNYM a szybko i sprawnie odpowiemy na każde pytanie.

Unitów stomatologicznych nie wolno pod żadnym pozorem czyścić alkoholem, preparatami dezynfekującymi wzmocnionymi aldehydem glutarowym 84, preparatami dezynfekującymi na bazie bromku, chlorku benzylu oraz chlorku benzalkoniowego, a także zawierającymi propanol amonowy, kwas krzemowy oraz alkalicznymi środkami dezynfekującymi.

Kluczowe zalety unitów stomatologicznych AJAX​

Doskonała
jakość

Wytrzymała konstrukcja

Nowoczesny​
design

Niezawodna technologia

Wygodna
obsługa

Recenzja fotela dentystycznego AJAX​

Korzystam z unitu stomatologicznego AJAX AJ15 od 5 lat. Do dziś działa tak jak w pierwszym dniu po jego montażu. Wszystkie funkcje działają bardzo płynnie i intuicyjnie. Pacjenci bardzo chwalą wygodne siedzisko fotela dzięki któremu nie odczuwają niedogodności podczas długich zabiegów. Opieka serwisowa jest fantastyczna. Serwis działa szybko i sprawnie. Zdarzyły mi się drobne usterki które zostały naprawione w ramach gwarancji w krótkim czasie. Przeglądy roczne są przystępne cenowo i gwarantują doskonałą pracę wszystkich elementów. Zamówiłem kolejny unit do sąsiedniego gabinetu. Tym razem wybór padł na AJ18.

Zastanawiasz się, jaki sprzęt dentystyczny jest dla Ciebie odpowiedni?​

Telefon

+48 693 11 88 88

E-mail

info@ajaxdent.pl

Adres

ul. Jana Kazimierza 16, 01-248 Warszawa

Odwiedź nas

Zgodnie z obowiązującym prawem potwierdzam, że jestem profesjonalistą z branży medycznej. Jestem świadomy, że informacje dostępne na stronie internetowej mogą zawierać treści marketingowe oraz informacje, dotyczące wyrobów medycznych, skierowane wyłącznie do osób wykonujących zawód medyczny.
Zgodnie z obowiązującym prawem potwierdzam, że jestem profesjonalistą z branży medycznej. Jestem świadomy, że informacje dostępne na stronie internetowej mogą zawierać treści marketingowe oraz informacje, dotyczące wyrobów medycznych, skierowane wyłącznie do osób wykonujących zawód medyczny.